Як отримувати платежі із закордону

Трошки про роботу. Декілька років тому через шахрайство покупців з кредитними картами сервіс 2checkout.com відмовив мені в обслуговуванні платежів на інтернет-магазин (детальніше – тут). Таким чином відсіялася значна частина закордонних замовників, здебільшого через неможливість оплати системою PayPal, але це не привід опускати руки. Є ще деякі варіанти співпраці з лояльними покупцями, і тут я коротко опишу, як викручуся з даної ситуації.

1. Western Union – прекрасна система для переказу грошей із закордону: поширена, відома, досить популярна. Вагомим недоліком системи переказу є висока комісія за послуги, але якщо оформити переказ з відтерміновуванням виплати (це коли гроші передаються не за 2 хвилини, а за 12 годин) то комісія буде значно нижчою, можна навіть сказати – невисокою. Ще один недолік – дещо погана репутація в деяких країнах чи серед деяких покупців цієї системи як незахищеної від шахрайства. Тобто, здійснюється переказ грошей, який неможливо відкликати. Але для мене, як для чесного продавця, цей момент є вагомим плюсом, тому що так я захищений від шахраїв-покупців. Звісно, для нового клієнта такий стан речей може стати вагомим аргументом, щоб не робити замовлення, але для постійних покупців, які вже мають досвід роботи з нашим магазином, це не має значення. І ще невеличке зауваження: один з покупців із Англії повідомив, що колийсь десь якийсь його переказ видали не адресату, а сторонній особі, що отримала данні переказу (код MTSN і ПІБ отримувача). Ну, в нас такі перекази без паспорта не видають, але ми домовилися, що суму і данні відправника він пише на електронку, а код – на мобілку по СМС, так йому стало спокійніше і так ми врешті запрацювали.

Є ще альтернативні системи – MoneyGram (майже те саме, деколи користувався) а також Transferwise, Worldremit, TransferGo (цими ще не користувався).

2. Ebay.com – це не система для переказу грошей, а торгівельний майданчик. Отримавши замовлення з інтернет-магазину і зрозумівши, що клієнт готовий лише на PayPal і дуже переймається тим, щоб ми його не обдурили, я викладаю скріншот замовлення з цінами як лот на ebay. Таким чином, покупець отримує а) можливість сплатити через PayPal б) можливість оскаржити покупку в) постивити мені поганий (або хороший) відгук на сайті ebay. Мені як продавцеві цей варіант теж до вподоби, бо у зареєстрованих покупців на ebay теж є якась сторія і відгуки. З новостворенимии аккаунтами я не працював би, а з постійними користувачами – залюбки. Але є мінуси – це комісійні витрати на користь ebay і посередника westernbid (детальніше – тут).

3. liqPay – теж варіант, але з ним є трохи проблем (принаймні, було декілька років тому), про які я писав. Щоб не повторюватися – дивіться тут. Ця система нормально підходить для країн СНД, але в СНД основний ринок це Росія, а торгувати зараз із Росією – самі розумієте як…

4. PayPal. Цей варіант я окреслю лише теоретично, тому що вони досі так і не відсилають гроші в Україну. Тому варіанти до розгляду такі: а) відкрити рахунок PayPal в іншій країні – дехто так робить, особливо коли часто буває в Польші чи іншій країні ЄС, але це порушення правил і можуть забанити б) можна дати покупцю paypal адресу своїх постачальників і зарахувати оплату в рахунок своїх оплат за замовлення (тут треба розраховувати на порядність постачальників, щоб вони не виходили на прямі продажі вашим клієнтам) в) WesternBid – той самий посередник, який забезпечує отримання PayPal для українських продавців на ebay, також працює з деякими інтернет-магазинами напряму, тільки треба відповідати їх критеріям, один з яких – від 3 років безпроблемної роботи на ebay.

Власне, поки що все – я тут накидав основне і перше, що спало на думку в плані отримання платежів із закордону на українські інтернет-магазини. Якщо щось пригадаю – допишу.