Трошки про тарифи eBay, WesternBid і PayPal

Тату, годі торгувати, бо нема чим решти дати! – це фраза з відомої народної гуморески. А щоб у нас такого не було, і щоб надходження перевищували видатки, то давайте запишем всі комісійні витрати, щоб краще уявляти потрібний рівень рентабельності при торгівлі на ebay.

Для тих, хто ще не практикує торгівлі на ebay, а лише збирає інформацію, повідомляю, що більшість клієнтів на ebay платить через PayPal, але PayPal не пересилає гроші в Україну. Тому ми користуємося послугами фірми-посередника, наприклад – WesternBid.

Отже, продавши щось на ebay, ми відразу «попадаємо» на комісійні витрати:

1. eBay забирає 10% від вартості лота включно з вартістю доставки
2. PayPal зніме від загальної суми 1.9 % плюс $0.30, якщо гроші платив американець, або 3.4 % плюс $0.30 якщо ви продали свій товар в іншу країну
3. WesternBid забере ще 5% від залишку грошей після відмінусовування комісії PayPal

Берем приклад: ми з України в США продали дещо (не важливо, що саме) за 72 дол включно з вартістю доставки.

– eBay записує собі 10% комісійних з продажу – це мінус $7,2 (це ви заплатите пізніше, але ж все одно заплатите)
– WesternBid віддасть PayPal’у 1.37 дол (це 1.9%) і також фіксовану частину 0,3 дол – разом 1,67 дол. Залишок після PayPal – 72-1,67 = 70,33
– Cобі WesternBid зніме 5% від залишку – 3,52 долл.
Тобто навпроти продажі 72 дол у списку транзакцій WesternBid висвітиться належна вам сума 72-1,67-3,52 = 66,81 дол.

Тобто, як бачите з даного прикладу, в сумі ви втрачаєте 20,7% від вартості продажу товару лише на комісійні витрати (було 72 дол, WesternBid нарахували вам лише 66.81, ще 7,2 забере eBay в кінці звітного періоду, тобто із 72 залишиться 59,61 дол). Це необхідно враховувати при формуванні ціни продажу товару, а також і при вказанні ціні відправки. Бо якщо ви платите на пошті 20 доларів на пересилку, і хочете вказати ту саму вартість в лістингу товара, то насправді вам компенсують близько 16 дол, а 4 долари розійдуться на комісійні витрати. Тому, якщо калькулятор Укрпошти вказує вартість 260 грн (10 дол) то щоб отримати повну компенсацію, варто зазначити вартість пересилання 12 дол. Ну, або дотувати її із загальної суми продажу, але про це вже, мабуть, поговоримо колись пізніше.

Тут ще не врахована вартість виставлення товару на eBay, бо для початківця це не дуже актуально, тому що цей торгівельний майданчик eBay дозволяє викладати товари безкоштовно, якщо їх кількість невелика. Але якщо у вас буде великий асортимент, то з’являться додаткові витрати на лістинги, тому не бажано виставляти на продаж багато непотрібного мотлоху, що рідко продається – так ви будете отримувати гроші лише зрідка, а платити комісію за виставлення товарів на продаж – регулярно.

Далі, ще є витрати на виведення грошей з WesternBid. Наприклад, на карту Приватбанка можна вивести будь-яку суму (не більше 1000 долл) за фіксованою ставкою – 4 дол. Чи ви замовляєте виведення 50 дол, чи 500 – з вас знімуть 4 дол за послугу. Очевидно, що бажано накопичити суму побільшу, а лише тоді виводити – на 1000 долл це буде частка лише 0,4%. А на 40 дол – то й всі 10%, що досить таки не мало.

Ось така х@йня, малята…