Ремонт блока №22 конструктора “Знаток”

Нашому малюку 2 роки і 10 місяців і йому “дуже, дуже, дуже подобається” гратися з конструктором “Знаток”. Зараз він вже сам усвідомлено складає найпростіші електричні кола (батарейка-резистор-вимикач-свідлодіод), але починали ми з того, що складали разом більш складні схеми по інструкціях, наведених у книжці від конструктора, потім дитя само ліпило якісь свої фантазійні схеми і питало “а так буде працювати?”.

Ремонт блока 22 конструктора Знаток

Під час цієї творчості елементи зєднувалися в абсолютно довільному порядку, нерідко вимикач ліпився безпосередньо на батарейку, замикаючи її накоротко і т. ін. Одним словом, в результаті таких ігор ми переламали навпіл основну плату конструктора (але з цим ще можна миритися) і втратили блок номер 22 – він не подавав ніяких ознак життя.

Червоний блок 22 конструуктора Знаток

Якось ніяково було казати дитині, що червоний блок з номером 22 блок не буде працювати ніколи, то ж довелося трохи напружитися і якось його поремонтувати. І зразу записати для себе що і як, щоб наступного разу не дуже морочитися з ремонтом.

KD591

Отже, для ремонту “Знатока” була куплена мікросхема на платці KD5961. Ще знадобиться транзистор n-p-n і резистор 240-390 кОм. В інтернеті є схемки її підключеня з конденсатором і без, але конденсатора не було. Вдома знайшовся лише транзистор BC337 і два опори: на 82 кОм і 181 кОм.

Транзистор BC-337 - розпіновка

На жаль, без конденсатора схема не запрацювала, купити в нашому містечку його ніде, хіба проїхати в Київ, то ж наступного дня я перебрав мотлох у гаражі і знайшов таки потрібний конденсатор на 104 пФ.
KD591-cхема підключення

К1 я завів на ліву верхню кнопку блока номер 22, а К2 – на праву. Всю схемку запихнув у рідний корпус червоного кольору і таким чином конструктор у нас став знову повністю вкомплектованим, і фактично відповідає оригінальним інструкціям конструктора “Знаток”. Живлення плюс – на середню верхню, мінус – на ліву нижню, а права нижня, рпризначена для диаміка, була приєднана до колектора транзистора.

Блок 22 конструктора Знаток после ремонта

P.S. Якщо вам треба KD5961 – пишіть на igor[песик]pliuta.com.ua, продам недорого, бу мусив купити їх мінімальною партією, а це 10 шт :-).