Гадяч. Побачите вже таку Україну, що українішої й нема…

Якось у Гадячі гостювала у своїх родичів Леся Українка – її мама була родом звідти і згодом збудувала там власну садибу. Звідти Леся і писала листа до своєї буковинської товаришки Ольги Кобилянської: «Околиця тут гарна, горизонт широкий… Будемо човном плавати і просто руками, коли вмієте; будемо читати, розмовляти, я буду Вам грати Шумана і Шопена… Мої сестри… покажуть Вам всю околицю, побачите вже таку Україну, що українішої й нема». Ось і нам випала нагода подивитися на таку Україну, що українішої вже й нема – в похмурий листопадовий день ми завітали до Гадяча.

Гадяч. Зелений (Лесин) гай

Урочище Зелений гай (місцеві жителі інколи кажуть Лесин гай) – саме те місце, де колись була садиба Олени Пчілки – мами Лесі Українки. Маєток не зберігся, є лише інформаційний стенд, на якому показано, де що і як розташовувалося у минулому.

Гадяч. План садиби Олени Пчілки

Є і сучасний план Зеленого. Фактично це такий собі затишний парк відпочинку, що спускається до річки, і в якому можна знайти пам’ятні знаки, альтанку,…

Гадяч. У Лесиному гаю

сцену, дерев’яні колодязі і…

Гадяч. У Лесиному гаю

гриби :-).

Опеньки у  Гадячі

Можна прогулятися берегом річки, тут фактично – дика природа. Але гарно.

Гадяч. Річка

Інше цікаве місце такої України, що українішої вже й нема – місце поховання єврейського рабина Шнура Залмана, засновника хасидизму – Хабада.

Гадяч. Центр паломництва євреїв

Зараз тут облаштований центр паломництва представників єврейської нації, з великим готелем і навіть майданчиком для вертольотів.

Гадяч. Центр паломництва євреїв

На що ще подивитися у Гадячі? На високому горбі колись був гетьманський палац, але після знищення козацтва російська цариця наказала збудувати на його місці… в’язницю. Щоправда, при радянській владі її переобладнали у технікум.

Гадяч. Технікум

Це нам розказали у місцевому історико-краєзнавчому музеї. Я не зробив там жодної фотки, але варто завітати в музей і подивитися цікаву експозицію власними очима.

Гадяч. Пам'ятний знак на місці будинка Драгоманова

А ще у Гадячі є незвичайний пам’ятний знак на тому місці, де був колись будинок Драгоманова (знову ж таки – не зберігся); два музеї, до яких ми в цей день не потрапили – Музей молотка і Музей бджільництва; і ще досить велика церква у центрі. По результатах поїздки додаємо сторінку на наш віртуальний путівник по пам’ятках України:

– А як же гадяцькі угоди? – спитає допитливий читач. – Невже у Гадячі ніяк не позначено таке цікаве місце, де відбулося їх підписання? Є таке місце. Але насправді воно розташоване не в самому Гадячі, а неподалік – у селі Червоний кут. Про це місце – окрема розповідь: