Якщо посилка загубилась…

Що робити, якщо ви відправили посилку за кордон, минуло вже більше місяця, а отримувач пише, що посилки нема? Перш за все, треба зайти на сторінку відстежування на сайті Укрпошти і самостійно перевірити трекінг. Зазвичай, у нашій ситуації посилка відслідковується лише до кордону України. А далі – тиша…

На сайті Укрпошти є спеціальна сторінка для подання відправлення у розшук онлайн. Там навігація така, що не зразу зрозумієш, як на ту сторінку натрапити, тому я пишу просто в гуглі: «Укрпошта розшук». На день написання цієї замітки адреса така: https://ukrposhta.ua/rozshuk-mrpv.html

Якщо посилка загубилась

Треба ретельно заповнити всі поля, завантажити скан-копію чека (надіюсь, нікому не треба пояснювати, що чеки з пошти потрідно зберігати?) і… чекати на відповідь.

Ну і ще деяка корисна інформація, але з прим одна баба сказала. Тому що інформація тут хоча і корисна, але не надійна: може спрацювати, або ні. Або так. Або все ж таки ні… Але спробувати варто, бо це легко і декому вже допомогло.

На Укрпошті загубилось відправлення

Отже, одна моя знайома продає на ebay дуже якісні і оригінальні розвивальні іграшки ручної роботи. Якось вона вислала замовлення в Німеччину, як я їй порадив, авіапоштою, рекомендованим дрібним пакетом. Але минув вже цілий місяць, а трекінг на сайті Укрпошти показує лише, що відправлення залишило межі України. І – тиша. Що ми робили в цьому випадку? Треба було дочекатися, поки мине місяць з дати відправлення (навіть для авіапошти) і писати заяву на розшук посилки. Зі свого досвіду скажу, що це могло закінчитись тим, що приходить листом відповідь, що, нібито, відправлення вручене адресату, хоча насправді – ні :-(. Ось і все.

Але що зробила наша подружка зараз? Вона тегнула Укрпошту у Фуйсбуці. І, о диво, за пару днів отримала приватне повідомлення про те, що відправлення знайшлось, воно знаходиться на митниці в німеччині. Вже – трохи легше. Щоправда, дитина замовниці залишилась на день Народження без подарунка, і за це – мінус Укрпошті. Але, принймні, реакція вже була швидшою і зручнішою.

На Укрпошті загубилось відправлення

Не скажу, що саме тегати, чи Укрпошту, чи Укрпошту Live, адже це все подружка не сама придумала, їй теж порадили. От вона й тегнула, «все, що могла». І, як бачимо, допомогло!

UPD: І знову зустрів цю знайому і уточнив, у чому ж річ, чому сталася така прикра затримка? Виявляється, вона якимось чином вислала свій товар, не вказавши його вартість. Зрештою, ій зателефонували з німецької митниці і ломаною англійською спитали, скільки коштує вкладення. І вже тоді видали адресату…