Дрібний пакет чи лист?

Скромний досвід вашого слуги покірного у питанні торгівлі на ebay різним дріб’язком вже показав, що оптимальний спосіб пересилання товару за кордон – «дрібний пакет – авіа – рекомендоване». Дрібний пакет – бо до 2 кг не оформляється багато документів і менший тариф, ніж у посилки; авіа – бо наземний спосіб їде неприйнятно довго, особливо у заморські країни; а рекомендоване – бо відслідковування є необхідним. Але є одне «але»…

У нас країна багато у чому особлива. Особливо, коли справа стосується державних підприємств. Наприклад – Укрпошти. І ось, дивіться: якщо ви замовляли щось на aliexpress, то могли помітити, що там можна купити дещо, включно з доставкою на домашню адресу поштою (не до дверей, а до відділення звязку, але не в цьому річ) за ціною, меншою за 1$ в сумі, включно з пересиланням. Захотівши організувати якусь подібну торгівлю з України, ми стикаємся з першою проблему: мінімальна вартість відправки дрібним пакетом стартує від… більш ніж 4$. В цьому легко переконатися, погравшись з онлайн-калькулятором на сайті Укрпошти: задаємо вагу лише 5 г. і вже отримуємо більше 100 грн вартість доставки в найближчі закордонні столиці, не кажучи вже про заокеанські столиці.

Але є ще одне «але». На тому ж таки сайті існує ще такий вид відправлення, як лист. І, наприклад, дрібний пакет в США (може бути тільки рекомендованим) авіа обійдеться в 245 грн, а рекомендований лист – вже 184 грн. А якщо ми ще й знехтуємо відслідковуванням (бувають варіанти, коли ним краще знехтувати) – то і взагалі 132 грн, майже вдвічі дешевше.

На жаль, це ще не всі «але». За визначенням, лист – це такий тип пересилання, який застосовується лише до друкованої продукції. Тобто, в якості листа можна вислати не будь-що, а лише документи, брошурку, газету, журнал, книжку… Стоп! Так це, якраз, і є досить значна частина асортименту товарів, які українці продають на ebay. При тому, що вони коштують не так дорого, вартість пересилання має дуже високе значення для об’ємів продажу таких товарів. І якщо висилати 100 лотів на місяць або 200, або… ну, ви самі вже прикинули?

Отже, якщо ми висилаємо якусь, наприклад, книжку за кордон, то цілком можна скористатися таким видом відправлення як лист і досягти відносно прийнятної вартості пересилання. Ну, а якщо мова зайде про якісь банкноти або навіть монети, то і їх цілком можливо вислати як лист, використавши так званий бандерольний конверт (це той, що з повітряними пухирцями всередині).