Подільсько-Карпатські автомобільні покатуньки. Старт

П’ятниця! Виїхали з дому на легковій машині в 12-20. Київські пробки подолали десь до 14-20… Чіткого плану зі зрозумілим маршрутом на поїздку в Карпати у нас, як завжди, не було. До вечора хотілося без особливих екскурсій під’їхати абикуди ближче до Карпат, оселитися в недорогому готелі в райцентрі, а там вже видно буде…

Ми їхали практично без зупинок по маршруту Житомир-Старокостянтинів-Хмельницький-Тернопіль-Чортків.

Костел в с. Гвардійське

Після Хмельницького вирішили зрізати кут по селах. Проїхали приблизно 10 км. в напрямку Тернополя, повернули ліворуч і в с. Гвардійське виявили старовинних костел, закладений в 17-м і перебудований в 18-му століттях. Сфотографували і поїхали далі, а вже пізніше, вдома, нарив в інеті і путівниках, що за 1 км. від Гвардійського знаходиться ще один місцевий цікавий об’єкт – один з геодезичних пунктів лінії Струве і залишки земляних валів, які захищали польський замок.

Далі ми проїхали Городок, Гусятин, здається Копичинці та Чортків. Дорога на 4 з мінусом. Десь приблизно в р-ні Кутківці (якщо не помиляюся) є цікаві пагорби. У Гусятині бачили цікавий об’єкт – колонаду, щось, що до 1939 року символізувала в’їзд на територію УРСР з Польщі.

До вечора дісталися таки до Чорткова. Звеселила реклама на в’їзді в Чортків: «Чортківщина туристична». Готель за 150 грн з телевізором і зручностями на поверсі особливих емоцій не викликав. Десь до 21-00 оселилися і повечеряли, після невеликої прогулянки в центр (просто щоб подихати повітрям) полягали спати в передчутті завтрашнього ранку. Фактично тільки зараз почалася наша мандрівка.