Незвичайний Батурин

Вчора, під вечір, ми дісталися Батурина і зупинилися на ніч на парковці біля будинка Кочубея. У Батурині зараз є дуже багато цікавих місць і пам’яток, але якщо ви хоч трошки цікавилися туристичними місцями України, то більшість із батуринських принад для вас уже відомі.

Пам'ятки Батурина

Ось і нам захотілося подивитися (і показати вам!) це місто під якимось іншим кутом. То ж на ранок, переночувавши без пригод у будинку на колесах, ми вирушили не до цитаделі Батуринської фортеці, не до музею археології Батурина, не до палацу Розумовського, а на Гончарівку – місцевість на околиці Батурина, де свого часу знаходився маєток гетьмана Мазепи. Власне, це саме те місце де він жив. На плані пам’яток Батурина ця місцевість розташована у правому нижньому кутку, а по факту – через трасу від основної частини міста.

Прибувши на місце, ми побачили стовпчик з охоронною табличкою «Пам’ятник археології – заміська садиба І. Мазепи» і простору галявину з дерев’яним хрестом, який називається «Пам’ятник жертвам 1708 р.».

Гончарівка у Батурині

Ще зайшли в лісок, а там знайшлися досить високі земляні вали і яри явно штучного походження.

Земляні вали на Гончарівці

І ще де-не-де в ярах у лісі валялися купки цегли. Як на мене – таки старовинної цегли, а не, як то часто в нас буває, просто будівельне сміття. Мабуть це таки і є те місце, де стояв будинок Мазепи.

Цегла маєтка Мазепи

Зараз це досить таки нецікаве місце, і я навіть був би написав, що розчарований, якби не… білі гриби!

Гриби у Батурині

Попри спеку, в тіні під розложистими кленами на п’ятачку 5х5 м я набрав десяток гарнюніх і величеньких білих грибів. Ось і відео про них.

Ми частину здобичі тут таки посмажили у своєму кемпері і з’їли, а решту забрали з собою, щоб приготувати пізніше. От такий у нас цього разу був незвичайний грибний Батурин.