Мезинська стоянка

Під кінець нашої захопливої експозиції ми вирішили відвідати Мезин. Це село Коропського району відоме на весь світ тим, що тут була виявлена Мезинська стоянка – палеолітична стоянка прадавніх людей. Ще тих, що полювали на мамонтів, носили одяг зв шкір тварин і будували житло з їх величезних кісток.

Мезинський народний археологічний музей

В першу чергу завітали до місцевого археологічного музею.

Мезинський музей

На подвір’ї біля музею під скляним прозорим накриттям можна оглянути шурф – глибоку яму, яку риють археологи, коли хочуть докопатися до чогось цікавого.

Шурф

В тій частині експозиції, що присвячена саме палеолітичній стоянці, в основному, на жаль, в якості експонатів виставлені не оригінальні знахідки, а копії, муляжі, малюнки.

Експонат

Оригінальні ж артефакти зберігаються або у більш важливих музеях – в Санкт-Петербузі, Києві, або в таємних приватних колекціях, бо мезинський музей неодноразово… грабували :-(.

Муляж

Що стосується більш пізніх часів, наприклад війни зі Шведами, то з цим уже справи кращі.

Артефакти північної війни

Також багато уваги у археологічному музею приділено Мезинському національному парку. Парк ми вирішили залишити на потім, але трошки прогулялися околицями Мезина. Ось місцева цікавинка – паром через Десну. Діючий.

Мезин. Паром через Десну

А тут ось – старовинний 500-річний «дуб Мазепи», свідок Північної війни.

Старовинний дуб. Мезин

Околиці Мезина нам дуже сподобалися, при нагоді хотілося б завітати сюди ще раз і неспішно повивчати решту місцевих принад. А зараз ми вже нагулялися і час завертати додому. І так наша чудова експедиція туристичними місцями Сіверського краю добігла кінця.